Farmy fotowoltaiczne oraz proekologiczna wymiana oświetlenia ulicznego w gminie Brochów

W gminie Brochów planowana jest budowa dwóch farm fotowoltaicznych: przy oczyszczalni ścieków w Janowie oraz przy Stacji Uzdatniania Wody w Konarach.

Inwestując w farmy fotowoltaiczne Gmina Brochów inwestuje w przyszłość. W niedługim czasie inwestycja przyniesie realne oszczędności oraz poprawi naszą niezależność energetyczną. Odnawialne źródła energii do, których należą systemy fotowoltaiczne, w powiązaniu z wymiana oświetlenia ulicznego na proekologiczne lampy typu LED, przyniesie oszczędności, ale także poprawi bezpieczeństwo w naszej Gminie.

Od dłuższego czasu prowadziliśmy konsultacje i rozmowy z mieszkańcami odnośnie najważniejszych potrzeb, a jedną z nich jest właśnie poprawa bezpieczeństwa na drodze i wymiana oświetlenia na LED-owe. Z uwagi na ogromny zakres prac i wartość danego przedsięwzięcia musieliśmy wpisywać je w plan wieloletni i realizować sukcesywnie w poszczególnych miejscowościach z rozłożeniem na lata.

Wartość całego zadania to 1 600 000 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 800 000 zł pozwoli na realizację wyżej wymienionych potrzeb w okresie 2 lat.

Pozostałą część inwestycji Gmina Brochów będzie musiała zabezpieczyć we własnym budżecie a także posiłkować się kolejnymi dotacjami z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

Pozyskane środki w wysokości 800 000 zł zostały przekazane przez Premiera Mateusza Morawieckiego przy udziale Ministra Macieja Małeckiego. Jest to ogromny wkład finansowy, który przyspiesza realizację budowy farm fotowoltaicznych i wymiany oświetlenia w całej gminie Brochów.

UG Brochów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz