Fałszywe wiadomości z elektrowni.

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Polska Grupa Energetyczna ostrzega przed oszustami, którzy wysyłają do jej klientów SMS-y z informacją o zaległościach oraz link do płatności online. Ich nieuregulowanie, jak informują przestępcy, spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej.

W wydanym komunikacie PGE informuje, że PGE Obrót nie wysyła tych informacji. Apelując jednocześnie o zachowanie ostrożności, ignorowanie tych wiadomości i nieotwieranie znajdujących się w nich linków.

Ich otwarcie może mieć dla nas przykre konsekwencje. Zamieszczony w wiadomości link przekierowuje na stronę z płatnościami online. Jednak jest to fałszywa strona, a umieszczony na niej wirus powoduje przejęcie kontroli nad naszym komputerem. W ten sposób oszuści są w stanie przejąć kontrolę nad urządzeniem klienta, mogą też zainstalować oprogramowanie, które następnie zostanie wykorzystane do przechwycenia haseł logowania do bankowości elektronicznej, co może niestety spowodować utratę środków zgromadzonych na rachunkach bankowych.

Dlatego, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące płatności za prąd, nie należy otwierać takiej wiadomości, a zadzwonić na infolinię PGE: 422 222 222.

atu

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz