Express Sochaczewski wśród najlepszych.

To duże wyróżnienie dla naszego tygodnika. W siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odbyła się 24. Gala Nagród SDP nazywanych polskimi Pulitzerami. Express Sochaczewski otrzymał prestiżowe wyróżnienie za podejmowanie tematów ważnych dla lokalnych społeczności.

31 stycznia w salach Centrum Prasowego Foksal, w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie, odbyła się uroczystość ogłoszenia laureatów i wręczenia nagród konkursu o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Wśród nagrodzonych znalazł się także nasz tygodnik.

Nagrody SDP są wzorowane na amerykańskiej nagrodzie Pulitzera, przyznawane są dziennikarzom za materiały wyróżniające się m.in. rzetelnością i wartością informacyjną. Po raz pierwszy w tej formule nagrody zostały wręczone w 1992 roku. Wśród laureatów znajdują się nazwiska najbardziej wyróżniających się, najlepszych w danym roku dziennikarzy polskich, zarówno z mediów ogólnopolskich, jak i regionalnych.

W tym roku nagrodzeni zostali m.in.: Paweł Lisicki – redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Endy Gęsina-Torres -TVN „Uwaga”, Marek Pyza i Marcin Wikło – tygodnik „wSieci”, Andrzej Tomczak – TVP2 Ekspres Reporterów, Maciej Kuciel – Superwizjer TVN.

Nagrodę w imieniu tygodnika Express Sochaczewski odebrał jego wydawca Janusz Szostak, który dziękując za wyróżnienie, zwrócił uwagę na ważną rolę mediów lokalnych i problemy, z jakimi się borykają.

Warto przypomnieć, że przed rokiem Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nagrodziło dziennikarzy magazynu Reporter, którego wydawcą jest Janusz Szostak: – Jako że mamy jeszcze trochę mediów, nie wykluczam, że wrócimy tu za rok – dodał na zakończenie szef Milenium Media.

abs

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz