Energop się rozbudowuje.

Trwa budowa dwóch nowych hal w sochaczewskim Energopie. Konstrukcje mają być gotowe z końcem października i wszystko wskazuje na to, że mimo szczególnej sytuacji w kraju termin ten zostanie dotrzymany.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku do Energopu przyjechał premier Mateusz Morawiecki, a okazją do spotkania z władzami spółki było podpisanie umowy na udzielenie rządowego dofinansowania dla tego zakładu. Firma otrzymała z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorstw 16 mln zł, przy czym łączny budżet projektu pod nazwą „Rozbudowa oddziału rurociągowego oraz inwestycja w ciąg produkcji konstrukcji stalowych” to aż 23 mln zł. Jak wówczas podkreślano, jego wdrożenie pozwoli spółce na zwiększenie kompetencji technologicznych i konstruowanie kompleksowych ofert, obejmujących prefabrykację i montaż. Przypomniano, że Energop produkuje przede wszystkim rurociągi stalowe różnego przeznaczenia, a głównymi odbiorcami produktów są firmy energetyczne,   petrochemiczne, morskie platformy wiertnicze, zakłady budownictwa przemysłowego.

Jak powiedział nam prezes zarządu Energopu Paweł Łapa, dzięki wsparciu z Funduszu Rozwoju przedsiębiorczości firma stanie się nie tylko bardziej konkurencyjna na polskim i międzynarodowym rynku, ale również przyjazna środowisku. Planuje przejście na bardziej ekologiczne źródła energii, a jednocześnie wymienia maszyny i oświetlenie na energooszczędne.

Wszystko wskazuje na to, że dwie nowe hale będą gotowe zgodnie z planem, z końcem października. Jedna przeznaczona zostanie na stanowiska montażowe, co pozwoli przygotowywać w Energopie elementy metalowe w jeszcze wyższym standardzie. Druga posłuży do ich magazynowania, aby przed wysyłką do zamawiającego nie musiały leżakować pod gołym niebem.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz