Elektrośmieci do utylizacji – akcja ekologiczna w „Ogrodniku”

fot.pixabay
Reklamy

Mimo, że trwa zdalne nauczanie, nasza szkoła jest otwarta na wszelkie inicjatywy mające na celu ochronę środowiska.

Jednym z problemów, z jakimi borykamy się na co dzień, są zalegające, zepsute urządzenia elektryczne. Można będzie się ich pozbyć całkowicie nieodpłatnie na wydzielonym terenie w „Ogrodniku” (wjazd od Szkoły Muzycznej). Jest to szczególnie ważne dla instytucji i firm, które za utylizację elektroodpadów muszą ponosić opłaty. Między innymi, z myślą o nich, w porozumieniu z PZE w Sochaczewie, nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

W dniach od 19 do 22 kwietnia 2021 r. w godz. od 8:00 do 15:00 będzie możliwość pozbycia się wszelkich zepsutych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, zarówno domowych, jak i biurowych – „od lokówki do lodówki”.

Zapraszamy naszych uczniów i rodziców do dostarczania elektrośmieci. Także zaprzyjaźnione szkoły i inne instytucje. Jedyny warunek zbiórki to kompletność dostarczanych sprzętów.

Nasza inicjatywa ma służyć nie tylko ochronie środowiska. Jest to okazja żeby pieniądze, które musielibyśmy wydać na utylizację zużytej elektroniki, przeznaczyć na inne wydatki. Dodatkowo, jeśli zbierzemy wystarczającą ilość zużytego sprzętu, mamy szansę na upominki w postaci sprzętu sportowego lub artykułów biurowych.

Koordynatorem ogólnopolskiej akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. z siedzibą       w Warszawie, zaś patronat nad nią objął m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty w warszawie.

Więcej informacji można uzyskać drogą mailową od kierownika gospodarczego: r.szafranski@vp.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz