Ekwiwalent dla ochotników.

fot.pixabay
Reklamy

TERESIN Rada Gminy Teresin podczas sesji 3 marca przegłosowała nowy ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Teresin. Wypłacany jest on za udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach.

Według raportu o stanie gminy z 2020 roku, w ostatnim podliczeniu wydatków w 2019 roku, na udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach wypłacono 703 953,86 złotych. To ponad 25 procent więcej niż w roku 2018. Wydatki z 2020 roku są obecnie wyliczane, ale z pewnością będą większe, gdyż udział ochotników był znacznie większy w działaniach, choćby z racji pandemii.

Ekwiwalent pieniężny dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych za udział w działaniu ratowniczym ustalony przez radnych ma wynosić 20 złotych za każdą godzinę udziału w wykonywaniu zadań. Natomiast za udział w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę Teresin – 10 złotych za każdą godzinę.

Na terenie gminy Teresin działa siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej – OSP w Niepokalanowie, Paprotni, Szymanowie, Budkach Piaseckich, Teresinie, Mikołajewie i Skrzelewie. Jednostki w Niepokalanowie i Paprotni włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Łącznie do wszystkich jednostek OSP na terenie gminy Teresin należy 370 druhów – 250 członków czynnych, 58 wspierających, 20 honorowych i 42 z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (według stanu na 31 grudnia 2019 roku).

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz