Ekspresówką przez powiat.

Oprócz wzbudzającego kontrowersje połączenia kolejowego mającego połączyć Centralny Port Komunikacyjny z Gdańskiem, na terenie powiatu sochaczewskiego planowana jest jeszcze jedna inwestycja mająca ułatwić dojazd do nowego lotniska. Będzie nią trasa szybkiego ruchu, stanowiąca jednocześnie zachodni fragment nowej obwodnicy Warszawy.

Jak już informowaliśmy, do 10 marca potrwają społeczne konsultacje dotyczące przebiegu przez powiat sochaczewski linii kolei mających połączyć Centralny Port Komunikacyjny z Gdańskiem. Jej przebieg jest na tyle bulwersujący, że sprzeciwiają się temu nie tylko sami mieszkańcy, ale i władze samorządowe.

Wyznaczenie korytarza kolejowego przez miasto, a potem Gawłów i Helenkę w gminie Sochaczew, to nieporozumienie – twierdzi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

Północna obwodnica

W zamieszaniu związanym z planowanym wyburzeniem połowy miasta pod linię kolejową, wszystkim uciekła jeszcze jedna istotna kwestia, o której już informowaliśmy kilka miesięcy temu.

Otóż prowadzone obecnie konsultacje nie dotyczą jedynie budowy torów kolejowych, ale również przebiegu drogi szybkiego ruchu.

Jerzy Szostak

Fot. cpk.pl

Czytaj dalej w najnowszym numerze expressu Sochaczewskiego, który ukaże sie 3 marca

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz