Eksperci dla kultury.

fot.pixabay

REGION Program Towarzyszenia to nowa inicjatywa Mazowieckiego Obserwatorium Kultury dla instytucji kultury z województwa mazowieckiego. Mazowiecki Instytut Kultury proponuje program eksperckiego szkolenia dostosować od początku do końca do potrzeb uczestników.

Nabór zgłoszeń zakończył się 24 czerwca. Do rywalizacji i udziału w programie mogły startować instytucje kultury lub organizacje pozarządowe pełniące zadania lokalnej instytucji kultury. Warunkiem było to, by były to gminy małe, liczące do 10 tys. mieszkańców z województwa mazowieckiego oraz takie, które nie brały wcześniej udziału w programach wsparcia.

Eksperci wesprą dwie instytucje w rozwoju. Będą radzić w kreacji rozwoju, procesie radzenia sobie z wybranymi wyzwaniami. Program takich warsztatów tworzony będzie w oparciu o realne potrzeby uczestników, w procesie spotkania, rozmowy, analizy konkretnych, ważnych dla pracowników kwestii. Instytucje zostaną wybrane na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego przez komisję ekspercką. Kryteriami wyboru będą motywacja do wzięcia udziału w programie oraz dopasowanie do formuły i udzielanych obszarów wsparcia. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną dwie instytucje, które otrzymają do dyspozycji 15 godzin pracy z ekspertką (po 3-4 spotkania na żywo lub on-line). Spotkania te będą w formie konsultacji, warsztatów, szkoleń, które odbędą się w uzgodnionych terminach, najpóźniej do końca września. Wybrani przez MOK zostaną indywidualnie powiadomieni.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz