Ekologiczny przegląd ulicy Olimpijskiej.

fot.archiwum

Jak już informowaliśmy, miejski samorząd stara się o środki na utworzenie wzdłuż ulicy Olimpijskiej zielonej kurtyny. Jej zadanie ma być ograniczenie hałasu docierającego do budynków mieszkalnych z pobliskiego centrum logistycznego.

Oprócz tego Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie przeglądu ekologicznego samej ulicy. Ma on na celu wskazanie działań mających wyeliminować negatywne skutki zagospodarowania Pól Czerwonkowskich.

Przypomnijmy, że konflikt pomiędzy grupą mieszkańców a zarządcą centrum logistycznego trwa już od kilku lat. A dokładnie od momentu wybudowania magazynów. Część właścicieli posesji twierdzi, że hałas dochodzący z hal magazynowych przekracza dopuszczalne normy. Inni skarżą się na zbyt duży ruch kołowy na samej Olimpijskiej. Dodając przy tym, że przed wybudowaniem centrum logistycznego takiego problemu nie było.

To fakt. Mieszkańcy zapominają jednak, że Olimpijska była wtedy ulicą o leszowej nawierzchni i kończyła się na skrzyżowaniu z Kusocińskiego. Natomiast jej obecny fragment od Kusocińskiego do Piłsudskiego był jedynie polną ścieżką. To wszystko powodowało, że w okresie opadów i roztopów dotarcie do znajdujących się przy Olimpijskiej posesji było trudne.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz