Eko zadanie zakończone.

fot.pixabay

TERESIN 156   urządzeń, w tym 87 zestawów fotowoltaicznych do produkcji prądu, 46 pomp ciepła jednofunkcyjnych do ogrzewania wody i dwufunkcyjnych do ogrzewania domów i wody, a także 23 kotły, których paliwem jest pelet. Tyle urządzeń przybyło w ostatnim czasie na terenie gminy Teresin.

Zakończyła się bowiem inwestycja w ramach realizacji projektu Odnawialne Źródło Energii, dofinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Trwające kilka lat zadanie polegało na instalacji urządzeń produkujących energię cieplną i elektryczną z odnawialnych źródeł energii w domach mieszkalnych i w budynkach użyteczności publicznej. Oprócz Teresina skorzystały z niego również gminy: Sochaczew, Nowa Sucha i   Rybno.

Wartość całkowita wyniosła 22 miliony 104 tysiące złotych, w tym dofinansowanie 15 milionów 666 tysięcy złotych. Gmina Teresin otrzymała bezzwrotną dotację w wysokości blisko 5 milionów złotych – wymienia Julita Labus-Kowalska kierownik Zespołu ds. Pozyskiwania Funduszy Pozabudżetowych w gminie Teresin – Przed nami 5 lat okresu trwałości, prawdziwego sprawdzianu dla urządzeń i naszych mieszkańców. Miejmy nadzieję, że wypadnie on pomyślnie, zamontowane instalacje będą cieszyć wszystkich mieszkańców gminy czystszym powietrzem, a bezpośrednich użytkowników oszczędnościami finansowymi i zachęcać kolejne osoby do zainteresowania odnawialnymi źródłami energii – dodaje.

odol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz