Dzielnicowy złapał rozbójnika

Reklamy

 TERESIN Tuż po służbie 31 marca dzielnicowy z sochaczewskiej komendy policji zatrzymał podejrzanego o kradzież i atak na pracownika ochrony. Teraz 32-latek z gminy Teresin będzie odpowiadał przed sądem za kradzież rozbójniczą oraz posiadanie narkotyków – znalezionych w trakcie zatrzymania. Agresywnemu złodziejowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z sochaczewskiej komendy po służbie pojechał do jednego z marketów zrobić zakupy. Przypadkiem, chodząc pomiędzy sklepowymi półkami, zauważył mężczyznę, który schował pod bluzą słodycze. Policjant od razu zgłosił ten fakt ochronie sklepu, która natychmiast interweniowała. Podejrzany o kradzież został zatrzymany i już w towarzystwie ochroniarza poszedł do pomieszczenia służbowego celem rozliczenia się z popełnionej kradzieży. W tym czasie policjant wrócił do swoich zakupów.

Jednak złodziej nie myślał odpowiadać za kradzież i zdecydował, że ucieknie. Dzielnicowy usłyszał krzyk i zauważył, że mężczyzna podejrzany o kradzież biegnie przez sklep w kierunku magazynu.

­– Okazało się, że zaraz po wejściu do pomieszczenia służbowego odepchnął pracownika ochrony i uciekł. Dzielnicowy bez wahania ruszył za nim. Pracownice powiedziały policjantowi, że sprawca otworzył drzwi i uciekł w kierunku bloków. Dzielnicowy ruszył w pościg. Zauważył od razu podejrzanego chowającego się za samochodem. Mężczyzna podjął jeszcze jedną próbę ucieczki, gubiąc po drodze ukradzione artykuły. Jednak policjant nie dał za wygraną i uciekinier bardzo szybko został schwytany i obezwładniony. Po chwili dotarł wezwany przez obsługę marketu patrol policji – ­mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy 32-latku torebkę z białym proszkiem. To, jak ustalono, były narkotyki. Mężczyznę poddano badaniom na trzeźwość, gdyż podejrzewano, że jest pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

1 kwietnia 32-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Teraz będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz