Dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży roweru.

fot. Policja symboliczne
Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. Funkcjonariusze mają wyznaczone rejony, którymi się opiekują, spotykają się z mieszkańcami i dbają o ich bezpieczeństwo.
Gdy mieszkanka jednego z osiedli zgłosiła kradzież roweru wartego ponad 1000 złotych, dzielnicowy zatrzymał sprawcę i odzyskał jednoślad. Sprawca usłyszał już zarzuty. Recydywiście grozi 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dwa dni temu do komendy zgłosiła się mieszkanka Sochaczewa, która zgłosiła kradzież roweru. Jednoślad warty ponad 1000 złotych zniknął wieczorem z klatki bloku przy ul. Towarowej. Na drugi dzień, zaraz po porannej odprawie, dzielnicowy z rejonu w którym doszło do kradzieży, wsiadł do radiowozu i pojechał zatrzymać sprawcę. Podejrzewał, że za przestępstwo odpowiada 22 – letni sochaczewianin, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Policyjny nos nie zawiódł.

Zaraz pod wejściu do bloku w którym mógł przebywać podejrzany, policjant zauważył na klatce schodowej rower, który skradziono na ul. Towarowej. Zabezpieczył jednoślad, a chwilę później zatrzymał 22 – latka. Mężczyzna od razu przyznał się do kradzieży.

Dzielnicowy doprowadził podejrzanego do sochaczewskiej komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności. Rower wrócił już do właścicieli.

mł. asp. A. Dzik

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz