Dzielnicowy po służbie ujął podejrzanego o kradzież rozbójczą.

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32 – letniemu mieszkańcowi gminy Teresin podejrzanemu o kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego w czasie wolnym od służby.
Dzielnicowy z sochaczewskiej komendy po służbie pojechał do jednego z marketów zrobić zakupy. Chodząc między sklepowymi półkami zauważył mężczyznę, który schował pod bluzą słodycze. Policjant od razu zgłosił to ochronie sklepu. Chwilę później podejrzany o kradzież szedł już w towarzystwie ochroniarza do pomieszczenia służbowego, więc policjant wrócił do swojej listy zakupów.

Krotko po tym policjant usłyszał krzyk i zauważył, że mężczyzna podejrzany o kradzież biegnie przez sklep w kierunku magazynu. Okazało się, że zaraz po wejściu do pomieszczenia służbowego, odepchnął pracownika ochrony i uciekł. Dzielnicowy bez wahania ruszył za nim. Pracownice powiedziały funkcjonariuszowi, że sprawca otworzył drzwi i uciekł w kierunku bloków. Policjant ruszył w pościg. Zauważył podejrzanego chowającego się za samochodem. Mężczyzna podjął jeszcze jedną próbę ucieczki, gubiąc po drodze ukradzione artykuły, lecz bardzo szybko został schwytany i obezwładniony. Po chwili dotarł umundurowany patrol Policji.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy 32 – letnim mieszkańcu gminy Teresin torebkę z białym proszkiem, natomiast badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Gratulujemy naszemu koledze postawy godnej naśladowania.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz