DZIECI DZIĘKUJĄ MEDYKOM.

Reklamy

Akcja „Kartka dla Medyka” podbija internet i nie tylko. Coraz więcej uczniów dziękuje w ten sposób służbie zdrowia za walkę z koronawirusem. Także uczniowie z Teresina przyłączyli się do akcji.

Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, salowym, całemu personelowi medycznemu za trud, za heroizm, za odwagę i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia”, „Dziękujemy za poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym i nieprzewidywalnym czasie” – to najczęściej padające słowa uznania dla medyków od uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

Swoje podziękowania zamieścili również w formie specjalnie przygotowanych własnoręcznie kartek i rysunków. Wszystkie z prac budzą duży podziw, podobnie jak przeprowadzona tu zdalna akcja z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony był na początku kwietnia. Społeczność teresińskiej szkoły efektownie więc dołączyła do ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Kartka dla Medyka”.

W związku ze stanem epidemii w naszym kraju to święto miało szczególny charakter. Wszystkie kartki i rysunki są naszym wyrazem wdzięczności dla tych, którzy dzielnie stoją na pierwszej linii walki z niewidzialnym wrogiem – mówią organizatorki akcji w SP Teresin, Olga Chełchowska, Karina Jankowska, Karolina Krawczyk oraz Iwona Rosa i jednocześnie zaznaczają: – Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli, tworząc przepiękne prace plastyczne swoim gestem powiedzieli „Dziękujemy!”.

Wielu z nich wysłało także życzenia i podziękowania w formie pisemnej. To piękny gest młodych ludzi, którzy w ten sposób udowadniają swoją wrażliwość i szacunek dla innych, w tym przypadku pracowników służby zdrowia. Brawa należą się też szkolnym organizatorom za pomysł i wsparcie akcji.

Marcin Odolczyk

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz