Działaj lokalnie z POPPS.

Fot. Pixabay

TERESIN Organizacje pozarządowe z terenu gminy Teresin apelują, by jeden procent przekazać na rzecz lokalnej społeczności.

Najłatwiej, jak podają, zrobić to przekazując go na rzecz Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego na nr KRS 0000487697. Od 2016 roku POPPS organizuje konkursy grantowe dla lokalnych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, za sprawą, których aktywni mieszkańcy mogą realizować swoje pomysły i potrzeby w lokalnych społecznościach. Właśnie z jednego procenta są wspierane takie działania jak warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, festiwale i koncerty, spływy kajakowe i rajdy rowerowe, spektakle teatralne, a także pikniki dla mieszkańców, a ostatnio zadania anty-covidowe.

– Pomagamy całemu sektorowi pozarządowemu i aktywnym mieszkańcom na terenie powiatu sochaczewskiego. Ta niebagatelna pomoc szkoleniowa, księgowa, prawna, promocyjna
i doradcza to ogromny wysiłek całego zespołu, którego dalekosiężnym celem jest budowa aktywnego społeczeństwa, które jest świadome własnej wartości i odpowiedzialne za dziś i jutro swojego regionu
– informuje zarząd POPPS.

Co ważne część zarządu tej organizacji to mieszkańcy gminy Teresin, m. in. przewodnicząca Agnieszka Ptaszkiewicz. Sama gmina, co roku aktywnie aplikuje o granty na działania lokalne. Co prawda ostatni rok był wyjątkowo trudny dla lokalnej aktywności z powodu Covid, to jednak działania lokalnych organizacji były mimo wszystko bardzo aktywne..

 BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz