Dyrektor na emeryturze.

SOCHACZEW Po 45 latach pracy zawodowej, Teresa Michałowska – dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej, przeszła na emeryturę. W imieniu burmistrza Piotra Osieckiego, podziękowania za lata pracy przekazał odchodzącej dyrektor Marek Fergiński, zastępca burmistrza Sochaczewa.  

Podkreślał, że Teresa Michałowska całym sercem zawsze była ze swymi podopiecznymi, wykazywała się empatią, troską o los najbardziej potrzebujących, za co należą jej się słowa uznania.

Teresa Michałowska pracę zawodową rozpoczęła w fabryce kabli w Ożarowie, w dziale zajmującym się sprawami socjalnymi pracowników zakładu. W latach 1982–1990 była pracownikiem Działu Służb Społecznych w strukturach Zespołu Opieki Zdrowotnej (do 1990 roku pomoc społeczna podlegała Ministerstwu Zdrowia i Opieki Społecznej). Zajmowała się rehabilitacją zawodową i społeczną, a także organizacją usług opiekuńczych i pomocą instytucjonalną. Od  1990 do 2006 roku pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na stanowiskach starszego pracownika socjalnego, specjalisty pracy socjalnej oraz kierownika Działu Pomocy Rodzinie. Natomiast 1 lipca 2006 roku została powołana na stanowisko dyrektora Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

opr. atu

Fot.: UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz