Dybuk w internecie.

SOCHACZEW Choć nie można wybrać się do teatru na żywo, to jednak Sochaczewskie Centrum Kultury przypomina wersje filmowe zrealizowane podczas spektakli Teatru Maska.

Jako pierwszy zaprezentowany został spektakl „Dybuk”, który można było oglądać w sieci od 11 do 17 kwietnia. Na żywo spektakl ten w reżyserii Dawida Żakowskiego zrealizowany w sochaczewskim Teatrze Maska był prezentowany dwa lata temu. Filmowa prezentacja jest rejestracją próby generalnej i dokonana została przez Gamid Ibadullayev Studio.

W spektaklu zagrali: Paula Szewczyk, Marysia Fornalska, Natalia Janowska, Klaudia Cieślak, Daria Dudek, Weronika Nguyen, Paweł Zatorski, Mateusz Witkowski, Jakub Tomaszewski, Mateusz Nguyen, Filip Chojnacki, Michał Klin.

Przedstawienie nawiązuje do znanej w Sochaczewie historii z lat 80., opisanej przez Janusza Szostaka w książce „Opowieści niezwykłe i niesamowite”. W domu, w którym mieszkała nastolatka, działy się „dziwne rzeczy”, przemieszczały się tam przedmioty, słychać było stukanie i niepokojące głosy. Wszystkie te zdarzenia zaczęły się pojawiać po śmierci jej ojca. Sugerowano, że to jego duch nawiedza dom i kieruje ciałem córki. W tej historii nawiązano do dybuka, występującego w tradycji żydowskiej złego ducha zmarłych.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz