Dwoje kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości

Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali kolejne dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i przypominamy, że łamanie przepisów może zakończyć się tragedią na drodze.
Sochaczewscy policjanci zdecydowanie reagują wobec osób przekraczających dozwoloną prędkość. Wczoraj uprawnienia straciło dwoje kierowców.

W Kościelnej Górze, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że auto, którym się poruszał nie posiada ważnych badań technicznych. Na mężczyznę nałożono wysoki mandat karny i zatrzymano prawo jazdy.

Do kolejnej interwencji funkcjonariuszy doszło w Karłowie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prosty odcinek drogi powoduje, że kierowcy lekceważą ograniczenia. Tak było w przypadku kobiety, która seatem ibizą jechała z prędkością ponad 100 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące i dostała mandat karny.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz