Dwa złote medale dla „Chopina”.

Za nami drugie zawody sportowe, rozgrywane w tym roku szkolnym w ramach współzawodnictwa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. 5 października w Kamionie młodzież startowała w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych.

9 października także na stadionie przy Szkole Podstawowej w Kamionie oraz terenach przyległych – leśnych młodzież biegała w tej samej konkurencji – na zawodach międzypowiatowych. I tu dużym, pozytywnym zaskoczeniem dla naszego powiatu były starty w kategorii szkół ponadpodstawowych – dziewczęta oraz chłopcy LO im. F. Chopina wywalczyli dwa złote medale i tym samym 19 października pojadą do Siedlec reprezentować nasz powiat, a także rejon na XXIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych chłopców i dziewcząt.

Zgodnie z wymogami, piątkowe zawody zostały przeprowadzone w pełnym reżimie sanitarnym, przy zachowaniu środków ostrożności, a startujący zawodnicy rozdzieleni byli w specjalnych boksach, ograniczono kontakty młodzieży do minimum. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Zenon Grąbczewski, sędzia główny zawodów i sekretarz PSZS, a także Mirosław Domińczak, prezes PSZS w Sochaczewie. Młodzież rywalizowała do ostatnich sił, wszyscy zgodnie przyznali, iż trasa im. Roberta Lewandowskiego nie należy do najłatwiejszych, a dżdżysty padający momentami deszcz raczej nie ułatwiał biegu.

Uczniowie startowali w siedmioosobowych sztafetach na dwóch dystansach – 800 m i 1000 m, w trzech grupach wiekowych – szkół podstawowych „dzieci” i „młodzieży” oraz szkół ponadpodstawowych; w dwóch kategoriach – chłopcy i dziewczęta.

Łącznie, we wszystkich konkurencjach wiekowych startowała młodzież ze szkół w Raszynie, Milanówku, Bieniewicach, Żyrardowie, Pruszkowie, Józefinie, Ożarowie Maz., Wiskitkach. Nasz powiat reprezentowała Szkoła Podstawowa z Iłowa (zajęła 4 miejsce w biegu szkół podstawowych „dzieci” – dziewcząt), Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie (5 miejsce w biegu szkół podstawowych „dzieci” – chłopców; 3 miejsce w biegu szkół podstawowych „młodzież” – dziewczęta oraz 4 miejsce w biegu szkół podstawowych „młodzież” – chłopcy). Szkoły ponadpodstawowe reprezentowało nasz powiat w biegu chłopców oraz dziewcząt – Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Sochaczewie.

Dziewczęta z LO pokonały szkoły w Wiskitkach i Milanówku, natomiast chłopcy z „Chopina”, walcząc do ostatniego metra a nawet centymetra, pokonali zawodników z Pruszkowa oraz z Żyrardowa.

Trzymamy mocno kciuki za naszych licealistów na zawodach w Siedlcach, licząc, iż przywiozą z Mazowieckich Igrzysk – złote medale.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz