Dwa urządzenia dla oddziału covidowego.

Samorząd miasta przekaże szpitalowi dwa urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii pacjentów przebywających na oddziale covidowym. Aparatura wspomoże ich leczenie i rehabilitację. Decyzja o przeznaczeniu pieniędzy na zakup aparatów myAirvo2 firmy Fisher & Paykel zapadła jednogłośnie na sesji 27 listopada.

O pomoc w zakupie sprzętu zwrócił się do burmistrza dyrektor sochaczewskiego szpitala Robert Skowronek, gdyż aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii znacząco pomógłby w leczeniu pacjentów z COVID-19. Choć ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi pozwala samorządom kupować sprzęt do walki z covid z pominięciem przetargów (w trybie przetargowym nawet prosta procedura trwa kilka tygodni), ratusz dokonał rozpoznania rynku i dzięki temu zamiast jednego – kupi dwa urządzenia. Na ten cel z budżetu miasta wydzielono kwotę 46,6 tys. zł. Po sprawdzeniu ofert różnych firm i analizie możliwości zdecydowano się na zakup dwóch aparatów, a ponieważ jest to zakup inwestycyjny, za niemal 50 tysięcy złotych, zgodę na wydatek musiała wyrazić rada miasta. Decyzja w tej sprawie zapadła na sesji 27 listopada.

Każdy z zestawów składa się z aparatu do wysokoprzepływowej wentylacji nieinwazyjnej myAirvo2, kompletu rurek do oddychania, masek w trzech rozmiarach, adaptera umożliwiającego podłączenie zewnętrznego źródła tlenu oraz zestawu do dezynfekcji. Jak przekonuje producent, urządzenia nie wymagają okresowych przeglądów i objęte są dwunastomiesięczną gwarancją.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz