Dwa konkursy w sieci.

Reklamy

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w dwóch konkursach. Pierwszy recytatorsko-teatralny „Teatrzyk małego aktora” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Natomiast drugi, to Domowy Konkurs Muzyki Chrześcijańskiej „W górę serca” adresowany jest zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Zapraszani do udziału w nim są soliści i zespoły rodzinne. Oba konkursy odbywają się online

W konkursie recytatorskim głównym celem jest promocja żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, a także aktywny udział w działalności artystycznej i możliwość konfrontacji młodych recytatorów. Uczestnicy muszą przygotować prezentację dowolnego utworu poetyckiego. Scenka z wierszykiem nie powinna przekroczyć 5 minut. Należy ją nagrać telefonem bądź kamerą, a następnie opublikować na kanale YouTube, a link przesłać przez messengera na profil „e-SCK” na facebook.

Konkurs jest jednoetapowy, ale w trzech kategoriach wiekowych – klasy 0-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Termin nadsyłania nagrań do 24 kwietnia. Na autorów najlepszych prezentacji czekają nagrody po dwie w każdej kategorii oraz wyróżnienia. Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres wskazany w zgłoszeniu. Uhonorowani dyplomami zostaną wszyscy uczestnicy oraz szkoły, uczestniczące w konkursie. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 12.00 na portalach społecznościowych i stronie SCK.

Również konkurs Muzyki Chrześcijańskiej „W górę serca” trwa do 24 kwietnia. Rozstrzygnięcie nastąpi 18 maja – w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Do konkursu może przystąpić każdy, kto nagra dwa utwory zawierające treści religijne lub odniesienia do tradycji muzyki chrześcijańskiej. Podobnie jak w konkursie recytatorskim, trzeba nagranie udostępnić na swoim kanale YouTube i przesłać link na adres: konkursy.sck@gmail.com wraz z wypełnioną kartą uczestnika. Wykonawca może wykonać utwór a’capella, z własnym akompaniamentem lub z półplaybackiem. ­

Każdy nagrany utwór powinien być w języku polskim. Zachęcamy do własnych tłumaczeń tekstów obcojęzycznych – informują organizatorzy.

Jurorzy 30 kwietnia ocenią wszystkich zgłoszonych wykonawców eliminacji i wyłonią najbardziej utalentowanych do finału. Nagrania finałowe będą udostępnione na stronie SCK oraz na profilu e-SCK na Facebooku. Następnie odbędzie się głosowanie internetowe, które potrwa do 17 maja, w tym głosowaniu wyłoniona zostanie Nagroda Publiczności – Perła SCK. Z kolei jurorzy przyznają Nagrodę Główną – Złote Serce (nagroda finansowa) oraz wyróżnienia i nagrody specjalne (rzeczowe). Każdy uczestnik otrzyma dyplom udziału w konkursie.

oprac. BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz