Duchowni z Niepokalanowa zapraszają.

fot. archiwum
Reklamy

Najbliższa sobota, 17 października, to dla Niepokalanowa dwa ważne wydarzenia. W pierwszej kolejności wierni zgromadzą się podczas Spotkania Duchowni Niezłomni 2020. z udziałem Rajdu Katyńskiego.

Na godzinę 11.00 zaplanowana jest uroczysta msza święta. Tuż po niej nastąpi złożenie wieńców przy pomniku świętego Maksymiliana i na cmentarzu klasztornym. Zaraz potem, w Domu Rekolekcyjnym o godzinie 13.00 rozpocznie się projekcja filmu i dyskusja panelowa na temat „Represje duchowieństwa – zbrodnie sowieckie”.

To nie koniec, bowiem w również w sobotę, duchowni z Niepokalanowa zapraszają na pierwsze spotkanie informacyjne dla kobiet zatytułowane „Droga serca kobiety”. Co ważne, spotkania będą odbywać się w soboty, raz w miesiącu od października do czerwca przyszłego roku.

Podczas konferencji, warsztatów i modlitwy chcemy wspólnie odkrywać Boży plan dla kobiet i podjąć konkretne kroki, by żyć w harmonii z sobą i Bogiem, z mężem, dziećmi i innymi – zapowiadają organizatorzy.

Program wydarzenia zakłada do zrealizowania następujące punkty: całość rozpocznie się konferencją o godzinie 9.30 w sali św. Bonawentury. Na godzinę 11.00 przewidziana jest Eucharystia i Różaniec w intencji kobiet w Bazylice, a następnie możliwość ciepłego posiłku i druga konferencja. Zakończenie ma nastąpić o godzinie 15.00, a będzie nim wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie poprowadzi dr Iwona Zielonka, wykładowca Pisma Świętego i mariologii biblijnej w Kolbianum oraz Beata Jakoniuk-Wojcieszak, mówca motywacyjny, dziennikarka i menadżer TVP, prowadząca wielu programów telewizyjnych. Wstęp wolny.

Marcin Odolczyk

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz