Drugi etap coraz bliżej.

fot.pixabay

Znamy oferty firm zainteresowanych przebudową kolejnego miejskiego odcinka ul. 15 Sierpnia, od ul. Broniewskiego do obwodnicy. Ceny pozytywnie zaskakują. Prawdopodobnie uda się zrealizować tę inwestycję nawet za ponad milion złotych mniej niż pierwotnie zakładano!

Do ratusza wpłynęły trzy oferty. Najniższą cenę zaproponowała firma Strabag Sp. z o.o. – 3 445 815 zł, a najwyższą konsorcjum przedsiębiorstw budowlanych „Trakt” i „Erbedim” – 3 923 700 zł. Trwa obecnie merytoryczna weryfikacja i uzupełnianie ofert. Czekamy na decyzję o rozstrzygnięciu przetargu. Samorząd miejski na II etap przebudowy ul. 15 Sierpnia odłożył 4,9 mln zł, z czego 3,2 mln zł to środki pochodzące z rządowej dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace związane z ostatnim nieprzebudowanym jeszcze odcinkiem tej jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych w naszym mieści rozpoczną się wiosną i potrwają do końca sierpnia 2021 roku. Ich zakres obejmie prawie kilometr nowej jezdni, chodniki dla pieszych, dwa pasy rowerowe po obydwu stronach jezdni, nowa kanalizacja deszczowa, przebudowa skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich, nowe zatoki dla autobusów, miejsca postojowe przed sklepami oraz nowe oświetlenie.

źródło: UM

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz