Druga odsłona Artystycznych Kramnic.

Reklamy

Za nami pierwsza odsłona wiosennej edycji Strefy Dziecięcej Kreatywności „Artystyczne Kramnice”. To kolejny sezon tego popularnego projektu realizowany online.

Pierwszy odcinek, którego premiera miała miejsce w niedzielę 28 lutego na fanpage’u miasta cieszył się sporą popularnością. Tylko w ciągu pierwszej doby od publikacji filmu obejrzało go ponad pół tysiąca użytkowników.
Dzieci zobaczyły tym razem program „Na tropie melodii”. Tytułowa melodia była przewodniczką po dziełach muzycznych wykonywanych przez uczniów sochaczewskiej szkoły muzycznej. W pierwszej części, pod kierunkiem Katarzyny Orlińskiej, dzieci wykonywały ćwiczenia umuzykalniające. Z kolei starsi uczniowie PSM zagrali popularne utwory i piosenki, a także przybliżali widzom wykorzystywane do tego instrumenty muzyczne. W części drugiej Magdalena Jaworska wraz z małymi gośćmi z przedszkola „Bajkowa Polana” zaprezentowała rozśpiewane gordonki – czyli zajęcia „PARABAM”.

Premierę kolejnego odcinka zaplanowano w niedzielę 21 marca. Film będzie dostępny od godz. 15.00 na fanpage’u Facebooka miasta Sochaczew. Marcowa odsłona „Artystycznych Kramnic” pod tytułem „Wiosno, wiosenko!” odbędzie się z udziałem dziecięco-młodzieżowego zespołu pieśni i tańca Folklorek pracującego pod kierunkiem Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej. Tego dnia animatorki opowiedzą o polskich zwyczajach związanych z nadejściem wiosny i świętami wielkanocnymi. Wszystko to okraszone zostanie tańcem i śpiewem w pięknych strojach ludowych. Nie zabraknie muzyki nawiązującej do tej pory roku a także kolejnych prezentacji młodych instrumentalistów ze szkoły muzycznej. Magdalena Jaworska poprowadzi wiosenne śpiewanki i zajęcia rytmiczne w ramach spotkań gordonowskich dla najmłodszych.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz