Dotacje na piece.

Fot. Pixabay

KAMPINOS Wójt gminy Kampinos ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na zadania służące ochronie powietrza. Dofinansowanie dotyczyć będzie wymiany pieców na terenie gminy z nieekologicznych na przyjazne środowisku. Nabór wniosków zaplanowany został w trybie konkursowym. Liczy się przede wszystkim kolejność złożenia dokumentów. Wysokość dotacji do 3 tys. złotych. Nabór trwa od 1 kwietnia do 31 maja.

Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Kampinos lub po kontakcie telefonicznym – (22) 725 00 40. Formularze wniosków można pobrać ze strony urzędu – urząd@kampinos.pl lub osobiście w urzędzie.

Jednocześnie Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos przypomina, że od 1 stycznia 2023 roku nie będzie wolno używać kotłów na węgiel lub drewno nie spełniających wymogów ekologicznych, określonych w unijnych dyrektywach. Wymiana kotów ma zapewnić poprawę jakości powietrza. Obecnie w sezonie grzewczym poziom skażenia na terenie Mazowsza oraz w okolicach Kampinosu należy do największych w skali Europy. Poprawa jakości powietrza wpłynie korzystnie na samopoczucie i stan zdrowia mieszkańców gminy.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz