Dostali pieniądze na Stację

Reklamy

RYBNO Mieszkańcy gminy Rybno po latach doczekali się funduszy na modernizację Stacji Uzdatniania Wody oraz budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągu. Umowa z samorządem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 została podpisana pod koniec marca.

 Pieniądze już zostały przekazane gminie Rybno. Udało się jej pozyskać dofinansowanie w kwocie 1 312 814 złotych. To ogromna kwota, jak na możliwości tej niewielkiej gminy. W ramach podpisanej umowy realizowane będą zadania dotyczące drugiego etapu przebudowy systemu gospodarki wodno-ściekowej.

Po wielu latach mamy w końcu fundusze na długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Gospodarka wodna jest bardzo ważna dla naszej gminy. Szczególnie w ciepłe miesiące cierpimy na niedostatek wody. Te inwestycje znacznie poprawią naszą sytuację i zaopatrzenie w wodę. Niebawem ruszymy z modernizacją i przebudową sieci. Liczę, że szybko uda się nam wyłonić wykonawcę. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach prace się rozpoczną. Mieszkańcy już się dopytują o to. A pozostałe instalacje wodno–kanalizacyjne też niebawem ruszą w naszej gminie – zapewnia Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Szczególne podziękowania za pomoc w uzyskaniu dotacji, jego zdaniem należą się Adamowi Struzikowi – marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz Adamowi Orlińskiemu, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którzy zaangażowali się w pozyskanie środków finansowych na te inwestycje. Prace przy SUW oraz wodno-kanalizacyjne ruszą zapewne jeszcze przed wakacjami.

Zadanie obejmuje modernizacje Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Nowa Wieś, budowę sieci kanalizacyjnej na ul. Wyszogrodzkiej i wymianę odcinka sieci wodociągowej na ul. Towarowej i Parkowej w Rybnie. Dziękuję Radzie Gminy Rybno za wsparcie oraz pracownikom urzędu gminy za zaangażowanie w przygotowanie dokumentacji, dzięki której mogliśmy ubiegać się o środki finansowe – dodaje Damian Jaworski.

BN

Fot. UG Rybno

 

SUW przed modernizacją

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz