Dołożyli do przejazdów.

fot. archiwum
Reklamy

SOCHACZEW Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w środę, 17 czerwca, zdecydowali się na dofinansowanie Zakładu Komunikacji Miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W przypadku ZKM zdecydowano się o podniesienie dotacji do tzw. wozokilometra do wysokości 7,06 zł, do tej pory dopłata z kasy miasta wynosiła 3,86 zł. Tak wysokie dofinansowane wynika ze strat, jakie Zakład poniósł w związku z koniecznością zawieszenia części linii z powodu epidemii koronowirusa, co z kolei spowodowało radykalne zmniejszenie wpływów do kasy ZKM. A ten teraz może liczyć na wsparcie z budżetu miasta w wysokości 380 tys. zł.

Także w związku z zamknięciem obiektów sportowych przez MOSiR – co również miało związek z obostrzeniami sanitarnymi – radni zdecydowali, że miasto wspomoże ośrodek kwotą 300 546 złotych. W tym przypadku środki zostały podzielone na dopłaty za korzystanie przez mieszkańców Sochaczewa z pływania Orka i wyniosą one 423 zł za jedna godzinę funkcjonowania basen oraz dotacje do funkcjonowanie hali i pozostałych obiektów sportowych. W tym przypadku dopłata będzie wynosiła 90 zł za godzinę ich funkcjonowania.

jur

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz