Dofinansowanie na remonty powiatowych dróg.

Władze powiatu sochaczewskiego pozyskały środki finansowe na kolejne remonty i przebudowę swoich dróg. W czwartek (13.08) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, starosta sochaczewski Jolanta Gonta, uroczyście podpisała z wicewojewodą mazowieckim Arturem Standowiczem trzy umowy o dofinansowanie.

Pieniądze pochodzić będą z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i pomocne będę w realizacji potrzebnych drogowych inwestycji. Pierwsza z nich to rozbudowa drogi powiatowej 3834W, odcinek Szymanów – Skrzelew (0 – 2,2km) i 3837W (7,2 – 7,8 km) wraz z przebudową istniejących skrzyżowań z drogami podrzędnymi. Drugie zadanie to remonty dróg powiatowych 3822W, 3818W i 3839W na terenie gminy Rybno. Z pozyskanych środków skorzysta także gmina Iłów, gdzie zostanie przebudowana droga powiatowa 3838W Iłów – Budy Iłowskie – Młodzieszyn – Mistrzewice ul. Wyzwolenia w Iłowie. Łączna kwota dofinansowania wyniesie ponad 4,7 mln zł.

Tym samym mapa przebudowanych i wyremontowanych dróg i ulic powiatowych zagęszcza się coraz bardziej, a to oznacza większy komfort, nowoczesność i bezpieczeństwo dla ich użytkowników i mieszkańców. Na uroczystości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, powiat sochaczewski reprezentowali również wicestarosta Tadeusz Głuchowski i skarbnik powiatu Teresa Pawelak.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz