Dofinansowania z samorządu województwa mazowieckiego.

23 lipca marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski podpisali umowy na: dofinansowanie zadań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

Dotyczy ono przeprowadzenia lub aktualizacji inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie gminy Iłów na kwotę dofinansowania 65 805 zł i dofinansowanie remontu strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach na kwotę dofinansowania 20 000 zł.

Uzyskana kwota dla OSP Giżyce pozwoli na remont boksu garażowego oraz całkowitej instalacji grzewczo-elektrycznej całego budynku. Dodatkowe fundusze OSP uzyskała również dzięki przeznaczeniu łącznie 55 000 zł z funduszu sołectw: Piotrów, Henryków i Giżyce. W strażnicy zostanie wykonany całkowity remont sali, ściany i podłoga.

Ochotnicza Straż Pożarna w Giżycach powstała w 1927 r. jako pierwsza jednostka z gminy Iłów została wpisana do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w 2001 r. Jednostka liczy 50 osób w tym 20 strażaków ma uprawnienia do wyjazdów na akcje ratowniczo-gaśnicze. Druhowie wyróżniają się szczególną postawą społeczną, z własnej inicjatywy organizują działania wspierające mieszkańców. Biorą udział w akcjach gaśniczych i ratunkowych, ale również odkażali kościół i lokal wyborczy w Giżycach, zmniejszając zagrożenie epidemiczne, oraz dbali o młode bociany, które podczas burzy straciły matkę. Strażacy wielokrotnie podejmowali próby zdobycia wozu strażackiego niezbędnego do ich codziennej pracy.

Mimo próśb druhów – ulotek, nagrywanych filmików, w „Bitwie o Wozy” II tury wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu starego województwa płockiego gmina o niecałe 5 procent przegrała z gminą Słupno.

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli też: członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk i przewodniczący komisji budżetowej Adam Orliński.

Gmina Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz