Dodatkowy miesiąc na PIT.

SOCHACZEW Ministerstwo Finansów przedłużyło do końca maja termin składania rocznego zeznania PIT. Dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. Jeśli do końca tego miesiąca podatnik nie zaloguje się na swoje konto, nie zatwierdzi zeznania lub nie zgłosi do niego uwag, zostanie ono automatycznie zaakceptowane. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia, zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

opr. es

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz