DOBRA PORA NA PILING.

Po dwumiesięcznej przerwie w dostępności do gabinetów kosmetycznych pora na dobry zastrzyk dla skóry. Nadchodzą ciepłe dni i czas na pokazywanie więcej ciała. Uważniej przyglądamy się swojej skórze i oczekujemy zabiegów, które przyniosą szybkie rezultaty.

Należy pamiętać, iż z uwagi na porę roku i wzmożoną ekspozycję na promienie UV nie wszystkie zabiegi są teraz wskazane. Największe wątpliwości dotyczą zabiegów złuszczających i tych z wykorzystaniem laserów.

Na początek proponuję zabieg mikrodermabrazji. To dobry i bezpieczny zabieg na lato. Polega na zastosowaniu powierzchni trącej i podciśnienia. Zabieg ma wygładzić warstwę rogową, udrożnić pory   i spowodować lepszą penetrację związków odżywczych i leczniczych przez naskórek. Mikrodermabrazja nie wiąże się z uszkodzeniem naskórka, nie dochodzi do uwolnienia barwnika (melaniny) z karatynocytów, a naruszenie warstwy rogowej, szczególnie suchej i pogrubiałej   w okresie lata, wygładzi i odświeży naskórek.

Słońce nie stanowi przeciwwskazań do mikrodermabrazji. Jednak nie powinno się jej wykonywać częściej niż raz w miesiącu. Wykazano, że podciśnienie w mikrodermabrazji wykazuje efekt dermoplastyczny, to znaczy prowadzi do przebudowy skóry. W pierwszych dniach po zabiegu pojawiają się enzymy uszkadzające białka macierzy i dopiero po około 2 tygodniach od zabiegu pojawi się nowo syntetyzowany kolagen.

Mikrodermabrazja spłyca zmarszczki, zmniejsza widoczne blizny, obkurcza rozszerzone pory, likwiduje przebarwienia, obkurcza naczynka krwionośne, zmniejsza łojotok, poprawia koloryt skóry. Mikrodermabrazję wykonujemy na zdrowej skórze.

Przeciwwskazaniem są ostre stany zapalne oraz zmiany alergiczne.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz