Do serca przytul psa.

SOCHACZEW Grupa młodych ludzi z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego tzw. „Osiemdziesiątki” postanowiła zorganizować akcję, która ma na celu pomoc dla psów ze miejskiego schroniska dla zwierząt „Azorek”.

Głównym z założeniem projektu „Podaj łapę – to proste” jest promowanie świadomej i odpowiedzialnej adopcji czworonogów. Odbywa się on w ramach projektu olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, której głównym założeniem jest promowanie wśród młodych ludzi wrażliwości na problemy lokalne, lecz również do motywowania do podjęcia działań i realizacji projektów społecznych.

Aleksandra Barciak, Patrycja Ogrodowska, Oliwia Włodarska i Patryk Słoma to uczniowie, którzy swój zapał i wolny czas postanowili ofiarować dla psów z zamkniętego schroniska, które nie znalazły jeszcze swoich domów. Jeśli ktoś szuka psa, warto przyjechać do Azorka i przygarnąć czworonoga. Na pewno za taką decyzję nasz „adopciak” obdarzy nas bezgraniczną miłością i przyjaźnią.

Tylko pamiętajmy, iż podejmujemy się wtedy odpowiedzialności za zwierzę, które nie jest zabawką. Osoby, które nie mogą przygarnąć czworonoga zachęcamy do wsparcia akcji poprzez dołączenie się do zbiórki karmy oraz artykułów dla zwierząt takich jak koce, miski, zabawki. Zapraszamy do śledzenia postępów akcji młodych społeczników na prowadzonej przez nich stronie internetowej i mediach społecznościowych, gdzie znajdziemy zdjęcia psów czekających na nową rodzinę.

Znajdziemy tam równiez porady ekspertów np. behawiorystów, którzy udzielą nam wskazówek jak przygotować się do adopcji i czego potrzebują psiaki po przejściach. Z racji zagrożenia epidemicznego dzień otwarty w schronisku został przeniesiony, gdy sytuacja wróci do normy zostanie wyznaczony nowy termin. Młodzież podkreśla, iż rautując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale na pewno zmienimy cały świat dla tego jednego zwierzęcia.

Paulina Pabiańczyk

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz