Do 1500 zł grzywny za oblodzony chodnik.

Reklamy

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, za czystość chodników przylegających do prywatnych posesji odpowiadają ich właściciele. Podobnie za chodniki przylegające do sklepów, urzędów, banków czy zakładów usługowych odpowiadają ich zarządcy.

Przepisy mówią jasno (ustawa o utrzymaniu czystości oraz uchwalony przez sochaczewską radę regulamin utrzymania czystości w mieście), że jeżeli chodnik dochodzi do ogrodzenia domu, sprząta go właściciel nieruchomości.  Za niewykonywanie obowiązku  utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości można otrzymać nawet 1500 złotych grzywny. Podobną karę można otrzymać, gdy nad głowami przechodniów z naszego dachu zwisają sople lub gruba warstwa śniegu zagrażająca bezpieczeństwu pieszych.

A jeśli ktoś przewróci się na nieodlodzonym chodniku, dozna uszczerbku na zdrowiu, może przed sądem – i to skutecznie – domagać się odszkodowania. Tym bardziej apelujemy – gdy za oknem zima, przy zmiennych temperaturach roztopiony śnieg zmienia się w lód, posypmy chodnik piaskiem. Dla swojego dobra i dobra przechodniów.

um

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz