Dni Sochaczewa bez gwiazd.

SONY DSC
Reklamy

SOCHACZEW Prace nad największą inwestycją miejskiego samorządu ostatnich lat zmierzają do końca. Zgodnie z planem budowa amfiteatru ma zakończyć się za cztery tygodnie.

Nowy amfiteatr składa się z dwóch budynków podtrzymujących dach sceny. Obiekt A, od strony ul. Podzamcze o powierzchni 120 m.kw. – pomieści garderoby i pomieszczenia sanitarne dla artystów. Z kolei w budynku B od strony ul. Traugutta (100 mkw.) znajdzie się serwerownia z centralą monitoringu oraz pomieszczenia techniczne i magazyny dla obsługi imprez.

Większość prac wewnątrz obiektu zostało już zakończonych. Uruchomiliśmy elektrykę, działa wentylacja, zamontowaliśmy urządzenia sanitarne. Aktualnie wykonywane są ostatnie poprawki malarskie – mówi Artur Konarski, kierownik budowy z firmy SochBud. Jak dodaje, na zewnątrz pozostał jeszcze jeden zasadniczy element tj. położenie żywicy poliuretanowej odpornej na promieniwanie słoneczne. Żywica pokryje powierzchnię około 1500 m.kw. Ułożone zostaną cztery warstwy na scenie oraz na tarasie widokowym znajdującym się nad nią. Prace nad tym elementem zajmą około tygodnia. Do ich wykonania niezbędna jest jednak odpowiednia pogoda. Temperatura nie ma znaczenia, chodzi raczej o brak opadów atmosferycznych i niedużą wilgotność powietrza.

Natomiast ostatni etap prac związanych z budową amfiteatru będzie związany z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. Do tej pory zasadzono już trzydzieści drzew, w tym piętnaście katalp z potężnymi, rozłożystymi koronami.

Przypomnijmy, że nowy amfiteatr będzie miał wysokość sześciu metrów. Nad nim znajdzie się teras widokowy o długości 141 metrów. Do dyspozycji artystów oddana zostanie scena o powierzchni około 360 m.kw. a przed nią znajdzie się blisko 900 miejsc siedzących dla widzów. Za zarządzanie i utrzymanie obiektu odpowiadać ma Sochaczewskie Centrum Kultury.

Zanim rozpoczęła się pandemia koronawirusa zakładano, że Dni Sochaczewa 2021 odbędą się już w nowym amfiteatrze. Jednak ze względu na obostrzenia jest to niemożliwe. Jak mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, właśnie przez pandemię Dni Sochaczewa nie odbędą się w tradycyjnym wymiarze.

-W obecnej sytuacji nie można planować żadnej imprezy masowej, a jedynie wydarzenia online lub nie wiążące się z obecnością dużej grupy ludzi w jednym miejscu. Takim pomysłem jest na przykład organizacja wystaw w plenerze poświęconych trzydziestoleciu samorządu lokalnego, twórczości lokalnych artystów, organizacja wirtualnych spacerów, gier strategicznych i tematycznych. Planujemy także koncerty lokalnych artystów i premiery nowych wydawnictw. Powrót Święta Mieszkańców na podzamcze i bulwary, to nie tylko nasze marzenie. Wielu sochaczewian czeka na otwarcie amfiteatru, jednak w obecnej sytuacji wydaje się to niemożliwe do przeprowadzenia – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik.

opr. Jerzy Szostak

Fot. UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz