Dłuższy nabór.

fot.pixabay
Reklamy

REGION Trwający od 3 czerwca nabór wniosków w ramach „Premii dla młodych rolników” został przedłużony. Młodzi rolnicy mogą je składać w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 17 sierpnia. Jest więc szansa na załapanie się spóźnialskich. Wsparcie jest zachętą dla młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu. Ze względu na popularność programu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła tegoroczną kampanię o dodatkowe dwa tygodnie.

O „Premię dla młodego rolnika” mogą się starać osoby, które w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe zadeklarują ich uzupełnienie w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni minimum jednego hektara i rozpoczęły działalność rolniczą nie wcześniej niż 2 lata przed dniem złożenia wniosku. Dodatkowo muszą mieć lub zamierzają stworzyć gospodarstwo o warte od 13 tys. do 150 tys. euro i biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Co najmniej 70 procent należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Premia będzie wypłacana w dwóch ratach. 120 tys. złotych na wniosek o płatność, po spełnieniu warunków i reszta – czyli 30 tys. złotych po realizacji biznesplanu. Wnioski można składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz