Dla strażaków od marszałka.

Reklamy

Sytuacja, z jaką zmagamy się od kilku miesięcy, nie należy do najłatwiejszych. Pomimo nieustającej epidemii, jako samorząd nieprzerwanie czuwamy nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców.

W dniu 10 czerwca 2020 roku Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn, przekazała środki ochronne do przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu gminy Młodzieszyn. Środki ochrony otrzymaliśmy w formie darowizny od Samorządu Województwa Mazowieckiego w celu realizacji działań związanych z likwidacją pandemii koronawirusa na terenie województwa mazowieckiego.

Komplet środków zabezpieczających, które dziś przekazaliśmy jednostkom OSP Młodzieszyn i OSP Kamion zawiera specjalne komplety ubrań, kaski, gogle, maseczki jednorazowe, kombinezony jednorazowe, rękawiczki, płyn do dezynfekcji oraz worki na odpady.

– Już na początku wybuchu epidemii jako samorząd zadbaliśmy o odpowiednie zabezpieczenia dla naszych strażaków, wyposażając jednostki w niezbędne środki ochrony. Tym bardziej cieszy fakt, że teraz otrzymujemy pomoc z zewnątrz, nie jesteśmy sami w tym trudnym czasie i razem możemy zadbać o nasze wspólne dobro – mówi wójt Monika PietrzykDziękujemy Adamowi Struzikowi – Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie. Nasi druhowie biorą udział nie tylko w akcjach pożarniczych, ale także pomagają mieszkańcom podczas zagrożenia koronawirusem, dlatego doceniamy każde wsparcie na ich rzecz.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz