DIECEZJALNE ŚWIĘTO POLICJI.

Wczoraj w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyło się Diecezjalne Święto Policji będące wspomnieniem Archanioła Michała – patrona funkcjonariuszy. Ks. Piotr Żądło wspólnie z mieszkańcami powiatu sochaczewskiego, modlili się w intencji policjantów i pracowników Policji diecezji łódzkiej.

Wczoraj o godz. 18. w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie rozpoczęła się msza święta w intencji policjantów, pracowników Policji diecezji łowickiej oraz ich rodzin. Pandemia spowodowała, że wczorajsze nabożeństwo wyglądało zupełnie inaczej.

„Niech to będzie spokojna, bezpieczna służba. Służba, która niesie pomoc drugiemu człowiekowi. Służba, która jest służbą Ojczyźnie, służbą społeczeństwu, służbą dobru.
Niech Michał Archanioł wam towarzyszy i niech będzie orędownikiem w służbie”
 życzył funkcjonariuszom kapelan Policji diecezji łowickiej, ks. Piotr Żądło.

Ks. Sylwester Łajszczak w kazaniu zwrócił się do policjantów: „Dziękujemy za wszelkie dobro, które świadczycie innym, a szczególnie tym najbardziej potrzebującym, bezbronnym, którzy potrzebują pomocnej dłoni, a czasami dobrego słowa. Chcę wam za to podziękować. Za każdą osobę, za każdy najmniejszy gest.”

Na koniec nabożeństwa Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański podziękował ks. Piotrowi Żądło za codzienną modlitwę i wsparcie, które daje funkcjonariuszom.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz