Dezynfekcja dworca kolejowego w Teresinie.

4 kwietnia w późnych godzinach wieczornych, strażacy z OSP w Budkach Piaseckich i Skrzelewa  przeprowadzili dezynfekcję dworca kolejowego Teresin-Niepokalanów, a także tunelu i Skweru Niepodległości.

Akcja odbyła się z inicjatywy Tadeusza i Kamila Szymańczaków, którzy dostarczyli środek chemiczny i odpowiedni sprzęt do dezynfekcji. Odkażanie przeprowadzono metodą opryskową i zamgławiającą, płynami o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. To środki medyczne, bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Inicjatywę zaakceptował wójt Marek Olechowski.

Jak podkreśla Tadeusz Szymańczak, działania te mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy korzystających z infrastruktury dworcowej i zminimalizować potencjalne zagrożenie zarażenia koronawirusem. Zapowiedział jednocześnie, że dezynfekcja będzie ponawiana w miarę potrzeb, a od środy, wraz z innymi strażakami-ochotnikami, włączy się do akcji kolportowania maseczek ochronnych. W opublikowanym na You Tube filmie relacjonującym akcję, powiedział:

Wszystkim strażakom i ratownikom medycznym bardzo dziękuję. Jest zapowiedź, że powtórnie taką akcję wykonamy przed świętami. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o szczególną ostrożność. Zgłaszającym się do pomocy w naszej akacji dziękujemy i zapraszamy.

źródło Gmina Teresin

fot. Fb Tadeusza Szymańczaka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz