Depilacja cukrowa.

Cukru jako środka służącego do depilacji używano wiele lat temu. Stosowały go Egipcjanki i kobiety na Bliskim Wschodzie. Obecnie jest rewelacją w naszej szerokości geograficznej.
Technika wyrabiania i stosowania pasty cukrowej była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Obecnie przemysł kosmetyczny dostarcza nam najróżniejsze pasty cukrowe.
Dzięki tym nowoczesnym produktom depilację możemy stosować na twarzy oraz ciele kobiet, mężczyzn, a nawet dzieci. Z metody tej często korzystają kobiety w ciąży, ponieważ pasta cukrowa jest stworzona z naturalnych składników. Nie wywołuje żadnych efektów ubocznych ani reakcji alergicznych, gdyż nie zawiera substancji chemicznych oraz środków konserwujących. Jest tak naturalna, że można ją jeść. Składa się wyłącznie z cukru, wody oraz soku z cytryny. W czasie nakładania nigdy nie przekracza temperatury ciała, co czyni ją całkowicie bezpieczną.
Nie stanowi zagrożenia dla osób z popękanymi naczynkami krwionośnymi lub żylakami. Pasta cukrowa nie przykleja się do żywych komórek skóry, gdyż są one wilgotne, a cukier jest łatwo rozpuszczalny w wodzie. Usuwa jedynie martwy naskórek, co pomaga uwolnić wrośnięty włos. Można ją bezpiecznie stosować w przypadku egzemy bądź łuszczycy skóry.
Pasta jest tak delikatna, że pozwala na kilkakrotne depilowanie tych samych miejsc, aby usunąć najkrótsze włosy bez ryzyka podrażnienia i uszkodzenia skóry. Nigdy nie wysycha, zatem więc możemy depilować ciało bez dokładania kolejnej masy. Wygodą tej depilacji jest to, że zmywamy resztki cukru wodą. Skóra nie jest lepka, jak po wosku.
Przy depilacji cukrowej włos nie jest łamany, ale usuwany zgodnie z kierunkiem wzrostu, co ogranicza znacznie jego wrastanie.
Pasta zawiera duże stężenie cukru, uniemożliwia to rozwój bakterii w pojemniku, co też ma wpływ na bezpieczeństwo depilacji.
Przeciwwskazaniem do depilacji są: oparzenia słoneczne, świeże rany, wcześniejszy zabieg złuszczający kwasami owocowymi.
Zapraszam na zabieg depilacji różnymi technikami.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz