Darmowe maseczki dla mieszkańców gminy Sochaczew.

fot.pixabay
Jednym ze sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się groźnego  wirusa jest używanie maseczek ochronnych, do których dostęp jest ograniczony, a które od 16 kwietnia są obligatoryjne.
Aby pomóc mieszkańcom naszej gminy zdecydowałem o zakupie maseczek dla każdego mieszkańca.

Maseczki posiadają atest, wykonane są z bawełny. Posiadają powłokę antybakteryjną , ograniczają przenoszenie się bakterii i cząstek stałych drogą kropelkową. Można i trzeba je sterylizować, stosując sposoby podane w instrukcji.

  – Od 16 kwietnia do wszystkich gospodarstw domowych na terenie gminy Sochaczew będą sukcesywnie przekazywane maseczki ochronne, które w przynajmniej podstawowy sposób mogą zapobiec zakażeniu i tym samym rozprzestrzenianiu się koronawirusa, lub innych drobnoustrojów mogących osłabić naszą odporność. Maseczki są z odpowiednim certyfikatem i są wielokrotnego użytku.

Pracownicy Urzędu będą przygotowywać pakiety dla każdej posesji zawierające odpowiednią ilość masek wraz z instrukcją. Ilość masek dostarczonych do poszczególnych posesji, wynikać będzie z ilości podanych osób w „ Deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałej”
Dostarczaniem masek zajmą  się  jak zawsze niezawodni i gotowi do działań w trudnych sytuacjach druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, oddani mieszkańcom Sołtysi oraz gotowi do pomocy pracownicy  Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Sochaczew.
Ze względu na dużą ilość gospodarstw domowych dostarczanie maseczek ochronnych może potrwać kilka dni, dlatego bardzo proszę o cierpliwość. Każde gospodarstwo na pewno je otrzyma.
Drodzy Mieszkańcy pozdrawiam Was , życzę dużo zdrowia i bardzo proszę używajcie dostarczonych maseczek .
W tym trudnym dla wszystkich momencie  ważne jest aby stosować się do poleceń. Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem.
Mirosław Orliński
Wójt Gminy sochaczew
fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz