Czytanie „Balladyny”.

fot.archiwum

SOCHACZEW Hufiec ZHP Sochaczew w sobotę, 5 września, dołączy do Narodowego Czytania, którego lekturą w tym roku jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Narodowe Czytanie odbędzie się w Parku im. Ignacego Włodzimierza Garbolewskigo, u zbiegu ulic Józefa Piłsudskiego i Bartosza Głowackiego (godz. 11.00 – 14.00). Otoczenie parku stworzy plenerową scenografię do „Balladyny”, a polot inscenizacyjny harcerzy podkreśli magię i tajemniczość tegorocznej lektury. W programie imprezy, oprócz wspólnego czytania „Balladyny”, zaplanowano też składanie pamiątkowego stempla na przyniesionych egzemplarzach książki oraz inscenizację „Balladyny”.

Wspólne czytanie zainaugurują burmistrz Sochaczewa i komendant hufca, a kolejnymi czytającymi fragmenty utworu będą sochaczewscy instruktorzy i reprezentanci harcerzy. Do włączenia się w akcję czytania fragmentów dramatu harcerze zapraszają także wszystkich chętnych. Zarówno w charakterze słuchaczy, jak i lektorów. W związku ze stanem epidemicznym, całość czytelniczego spotkania przebiegnie z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Przewidywana jest też transmisja online wydarzenia na Facebookowym profilu hufca.

Przypomnijmy, że akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

opr. atu

fot. archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz