Czynny tylko park

Fot. Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

POWIAT   Wszystkie placówki kultury pozostaną zamknięte nadal. Zgodnie z rozporządzeniem ministra będą nieczynne do 18 kwietnia. Czy po tym terminie coś się zmieni – trudno przewidzieć.

Sochaczewskie muzea też nie wpuszczają zwiedzających na swój teren. Nie ma możliwości póki co wejścia do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Skansen uzbrojenia można podziwiać tylko przez płot. Amatorzy historii zapraszani są na strony internetowe Muzeum. Swoje ekspozycje ma zamknięte również Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Pracownicy placówki liczą, że uda się zainaugurować choćby sezon na początku maja. I być może uda się ruszyć z koleją retro.

Częściowo działa jednak Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Choina w Żelazowej Woli. Do odwołania jednak zostaje zawieszona działalność edukacyjna i koncertowa z bezpośrednim udziałem publiczności. Również Oficyna Chopinowska pozostaje zamknięta dla zwiedzających. Jedynie można zwiedzać zabytkowy park. Jednak jest tam ograniczenie liczby zwiedzających: maksymalnie do 600 osób w jednym czasie. Zwiedzanie samodzielne lub w małych, kilkuosobowych grupkach. Rekomendowany jest zakup biletów online. Na terenie Muzeum są też przygotowane stanowiska ze środkami dezynfekującymi dla zwiedzających. Spacer w parku, to jedyna obecnie możliwość skorzystania ze zwiedzania obiektu kultury na naszym terenie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz