Czy zawieszą płatne parkowanie.

Fot.: Jerzy Szostak

Sochaczewska strefa parkowania to dla wielu kierowców wybawienie z kłopotu znalezienia miejsca do parkowania. Jednak w ostatnim czasie, w związku z pandemią, część z nich widzi w niej zagrożenie dla zdrowia.

Chodzi o parkomaty, które jak twierdzą mogą stać się źródłem zarażenia koronawirusem.

Miasto powinno, jak poprzednio w związku z epidemią, zawiesić funkcjonowanie sochaczewskiej strefy płatnego parkowania. Szczególnie teraz, gdy liczba zakażeń gwałtownie wrasta. Według mnie rozsadnikami wirusa mogą stać się parkomaty, których w ciągu doby dotykają setki osób. A te podobno nie są odkażanie – powiedział nam jeden z czytelników.

Co do odkażania parkometrów, to nasi czytelnicy się mylą. Są one dezynfekowane, o czym sami się przekonaliśmy. Kwestią otwartą pozostaje natomiast, czy strefa powinna w związku z wprowadzonymi obostrzeniami zostać zawieszona czy też dalej funkcjonować. Przypomnijmy, że na początku epidemii nie funkcjonowała ona do 18 marca od 11 maja.

Jednak, jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, wielu przedsiębiorców było temu przeciwnych. Okazało się, że większość miejsc była zajmowania przez samochody osób, które pozostawiały jej na wiele godziny, aby udać się do pracy. Tym samym blokowano m.in. dojazd od sklepów w tym dostawy. Do operatora, którym jest ZKM zwracali się także mieszkańcy, aby ten uruchomił strefę, bo np. w okolicy targowiska miejskiego na ul. Pokoju nie sposób było znaleźć wolnego miejsca.

Warto także wspomnieć o tym, że w decyzji o zawieszeniu czy funkcjonowaniu strefy w czasie pandemii nie chodzi o pieniądze, które z tego tytułu wpływają do kasy miasta. Otóż w ubiegłym roku parkomaty wydały niemal 950 tysięcy biletów, z czego 82 procent to bilety bezpłatne.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz