Czy wyschną krany?.

fot.pixabay
Reklamy

IŁÓW Jeszcze na dobre nie zaczęła się ciepła aura, a już gminie Iłów zaczyna grozić brak wody. Gminne Stacje Uzdatniania Wody pracują na ostatnim oddechu.

„W związku z panującą suszą oraz niemożliwym do przewidzenia zwiększonym poborem wody, apeluję do mieszkańców o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą z sieci wodociągowej do czasu zmiany sytuacji pogodowej. W szczególności chodzi o ograniczenie poboru wody do celów innych niż socjalno-bytowe, to jest ograniczenie podlewania trawników, terenów rekreacyjnych, napełnianie oczek wodnych i basenów, mycie samochodów. Prosimy wszystkich użytkowników o korzystanie z wody tylko do niezbędnych potrzeb bytowych” – apeluje Jan Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Zaznacza, że w przypadku nadmiernego poboru mogą nastąpić czasowe wyłączenia SUW Brzozówek w godzinach 16.00 – 19.00 i 23.00 – 6.00.

Rozbudowy SUW i instalacji wodociągowych wydają się być priorytetem, skoro brakuje już teraz wody, to latem mogą całkowicie wyschnąć krany. Z drugiej strony zasadnym jest, na co wskazują wielokrotnie ekolodzy, zbieranie w gospodarstwach deszczówki na cele domowe, na przykład podlewania ogródka.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz