Czy w Sochaczewie jest koronawirus?.

Do tej pory nie stwierdzono w Sochaczewie żadnego przypadku koronowirusa.

Publikujemy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie z  13 marca 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu sochaczewskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 13.03.2020 r.

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 53
  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 0
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Osoby te miały poczuć się źle i same zgłosiły się do służb sanitarnych. Sanepid nie potwierdza na razie tych informacji. Odsyłając do komunikatu, który ma pojawić się o godzinie 14. Jednak tak się nie stało.

W przypadku niepokojących objawów mieszkańcy z naszego powiatu powinni dzwonić pod SSE w Sochaczewie pod czynny całodobowo nr 883-353-506. Dostępny jest również telefon stacjonarny dostępny w godzinach pracy stacji – (46) 862-31-47. Uruchomiony jest również telefon alarmowy – 600 261 847, który jest czynny tylko w nagłych przypadkach poza godzinami pracy stacji. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie przyjmuje interesantów w poniedziałki w godzinach 9.00 – 11.00.

Jednocześnie Szpital Powiatowy w Sochaczewie podjął działania. Od 26 lutego do odwołania obowiązuje całkowity zakaz  odwiedzania chorych ze względów epidemiologicznych. Na ulicach Sochaczewa pojawiła się też specjalistyczna karetka ZRM w strojach ochronnych, która ma reagować na zgłoszenia.

Ponadto w piątek, 28 lutego do wszystkich placówek oświatowych w powiecie sochaczewskim, a także przychodni, za pośrednictwem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przesłano procedury dotyczące postępowania dotyczące koronawirusa w Polsce. Informacje pojawiły się w wielu zakładach pracy, sklepach oraz ma wejściach do bloków.

eps

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz