CZY KREMEM ZLIKWIDUJEMY ZMARSZCZKI?.

Nasza skóra z każdym rokiem więdnie, jak zerwane jabłko. Wiele z nas marzy o doskonałym kremie, po którego użyciu znikną zmarszczki. Firmy kosmetyczne prześcigają się w przekonywaniu nas, iż istnieją takie specyfiki.

Krem przeciwzmarszczkowy przede wszystkim skórę nawilży, sprawi, że stanie się jędrniejsza, a przez to spłyci zmarszczki. Jednak nie spodziewajmy się spektakularnych efektów, krem na pewno nie odmłodzi skóry o kilka lat, bo nie odwróci procesów starzenia.
Warto jednak stosować kremy, bo lepiej mimo wszystko starzeć się ładnie i powoli, niż szybko i brzydko. Krem opóźni starzenie, nawilży skórę, pojędrni ją, ochroni przed słońcem. Kremy mają dużo substancji odżywczych. Dzięki niemu poprawi się koloryt skóry, która będzie lepiej się broniła przed szkodliwym działaniem mrozu i wiatru.
Kremy należy stosować w każdym okresie życia zgodnie z potrzebami skóry. Najpierw używamy zazwyczaj kremów ochronnych, ale już około czterdziestego roku życia zaleca się kremy przeciwzmarszczkowe. Sięgamy po nie wtedy, gdy czujemy wyraźną potrzebę poprawy stanu skóry.
Im skóra starsza, tym bardziej zachłanna i tym więcej potrzebuje składników odżywczych. Na efekty zwykle trzeba czekać przynajmniej trzy, cztery tygodnie.
Czy zmieniać kremy?
Jeśli nie mamy skóry nadwrażliwej, lepiej po około trzech miesiącach zmieniać kremy, bo mają one rozmaite składniki, które zaspokajają różne potrzeby skóry. Ale jako podstawę pielęgnacji potraktujmy kremy zawierające składniki najcenniejsze – retinol, witaminę C, elastynę, kolagen, hialuron, ceramidy.
Wybierając krem, zasięgnijmy porady dermatologa, zaufanej kosmetyczki, czytajmy dokładnie etykiety, prośmy o próbki. Na kremie przeciwzmarszczkowym nie powinno się oszczędzać, co nie znaczy, że musi być horrendalnie drogi. Trzeba się liczyć z tym, że dobry krem przeciwzmarszczkowy mieści się w cenie od minimum 50 złotych.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz