Cztery pompy dla szpitala.

Pomoc do sochaczewskiego szpitala płynie z różnych stron, w tym od posła ziemi sochaczewskiej, samorządowców, osób prywatnych. Na portalach siepomaga.pl oraz zrzutka.pl znajdziemy co najmniej kilka zbiórek na rzecz sochaczewskiego szpitala, i każda tego typu akcja, mniej lub bardziej formalna, zasługuje na uznanie.

12 maja organizatorzy jednej z nich poinformowali, że udało się zebrać pieniądze na nowy kardiomonitor. Dzień później zakończyła się akcja „Oddaj dietę dla szpitala” w której wzięło udział ośmioro radnych rady powiatu, ośmioro radnych rady miasta, dziewięcioro radnych z Iłowa, dwóch z Nowej Suchej i wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego. Za marcowe diety samorządowcy kupili sprzęt dla szpitala – cztery pompy infuzyjne dwustrzykawkowe. W imieniu darczyńców urządzenia przekazali Robert Gajda, Wojciech Ćwikliński, Dariusz Zielski, Jolanta Kulpa Szczepaniak, Alicja Korkosz, Janusz Bąbała, Andrzej Kuśmirek i Adam Kloch. Podziękowania za dar wyraziły wicedyrektorki szpitala Katarzyna Chmielewska-Borucka i Wiesława Załuska oraz Ryszard Kołucki – szef szpitalnej „Solidarności”

Warto też przypomnieć, że na portalu zrzutka.pl trwa akcja „Zabierz moc wirusowi – daj medykowi” zorganizowana przez Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” oraz wolontariuszy z ośmiu gmin naszego powiatu. Dotychczas udało się zebrać 30 tys. zł. Za pierwsze pieniądze kupiono generator ozonu, który umożliwia dezynfekcję pomieszczeń i powietrza w naszym szpitalu. W tę akcję także angażują się radni miasta i powiatu oraz wiele osób prywatnych.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz