Cztery osoby zginęły w wypadku.

Reklamy

Ostatni weekend 30 października – 1 listopada był wyjątkowo tragiczny na drogach w okolicach Wyszogrodu. Najpoważniejszymi były wypadki z 30 października na drodze krajowej nr 62 w Ciućkowie oraz tego samego dnia na drodze nr 50 w Starym Nacpolsku. O ile w Ciućkowie nie było ofiar, to na pięćdziesiątce zginęły 4 osoby. Jedna z nich była druhna Klaudia Tępczyk z jednostki OSP w Wyszogrodzie.

W Ciućkowie w wypadku zderzył się samochód osobowy z busem. Zgłoszenie wpłynęło tuż przed północą. Zdarzenie to wyglądało bardzo groźnie. Jednak obeszło się bez ofiar. Jedynie samochody zostały poważnie zniszczone. A akcji ratowniczej uczestniczyły trzy jednostki OSP – z Wyszogrodu, Rębowa, Nowej Wsi oraz strażacy z Płocka.

Na drodze w kierunku Wyszogrodu w okolicach Starego Nacpolska do zdarzenia doszło 30 października kilkanaście minut po godzinie 17.00.

­– Ze wstępnych, policyjnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym daf obywatel Ukrainy jadąc w kierunku Wyszogrodu, chcąc uniknąć uderzenia w poprzedzający go ciężarówkę odbił w lewo. Kabiną i naczepą zahaczył o jadącą przed nim ciężarówkę, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fordem transitem –­ informują policjanci z KPP w Płońsku.

W fordzie jechały 4 osoby – 3 kobiety i mężczyzna, które zginęły śmierć na miejscu. Jedną z ofiar jadących fordem była Klaudia Tępczyk, wyszogrodzka strażaczka. Ukraiński kierowca z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Trasa przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci ustawili objazdy przez Wróblewo i Wyszogród.

­„W imieniu zarządu oraz wszystkich członków naszej jednostki, rodzinie i najbliższym ofiar tej tragedii składamy szczere wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach. Z ogromnym żalem i smutkiem łączymy się w bólu z kolegami i koleżankami z OSP Wyszogród” – poinformowali strażacy z Wyszogrodu

Wyrazy współczucia przekazali mieszkańcy Wyszogrodu oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP z teren Mazowsza.

Obecnie trwa ustalanie okoliczności wypadku przez policję pracującą pod nadzorem prokuratury. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze oraz powstrzymanie się od wykonywania ryzykownych manewrów.

BN

Fot. Policja Płońsk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz