Cudowny Obraz w Mikołajewie.

Tłumy wiernych przybyły w ubiegłą niedzielę (12 marca) do Mikołajewa. Tego dnia w tutejszej parafii rzymskokatolickiej p.w. Świętych Męczenników Jana i Pawła miała miejsce peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
Przekazanie obrazu, który gościł wcześniej w Giżycach (gm. Iłów) nastąpiło o godz. 17.00, a procesji powitalnej przewodniczył proboszcz parafii Krzysztof Żochowski.
Niedziela i poniedziałek (12 i 13 marca) były dniami szczególnymi nie tylko dla mikołajewskich parafian, ale dla wiernych z całej gminy Teresin. Oficjalne powitanie Obrazu odbyło się w strażackiej asyście. W uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp Wojciecha Osiala uczestniczyły władze duchowne, władze samorządowe na czele z wójtem Markiem Olechowskim, poczty sztandarowe strażaków z gminnych jednostek OSP, delegacje szkół i wielu przybyłych tu specjalnie na tę okazję pielgrzymów. Nazajutrz odbyło się pożegnanie Obrazu.
Przypomnijmy, po polskich parafiach wędrówka kopii cudownego wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej trwa od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Idea peregrynacji kopii jasnogórskiego obrazu po Polsce sięga 1956 roku i wydarzeń związanych ze składanymi wówczas Jasnogórskimi Ślubami Narodu. Peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry jest niczym innym, jak wejściem Maryi w życie codzienne społeczeństwa.
Celem misji diecezjalnych jest indywidualne nawrócenie, odnowa wspólnoty parafialnej, a także dokonanie aktu zawierzenia Maryi.
Marcin Odolczyk
Fot. Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz