Covid w szkole.

BRZOZÓW STARY Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie potwierdził 29 września u uczennicy Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Ten dzień był pechowy dla szkoły, bo również 29 września szkoła miała policje i straż przeszukujących budynek w poszukiwaniu ładunku wybuchowego. O ile alarm okazał się fałszywy, o tyle wiadomość o chorej uczennicy potwierdziła się. To pierwsza osoba ze stwierdzonym covid na terenie gminy Iłów.

Służby sanitarne przeprowadzają teraz dochodzenie epidemiologiczne i sprawdzają kontakty zakażonej uczennicy, by wykluczyć pojawienie się ogniska choroby.

Kwarantannie ze względu na bezpośrednią styczność z chorą uczennicą poddanych jest 15 uczniów oraz 11 nauczycieli szkoły w Brzozowie Starym, 5 uczestników bierzmowania w kościele św. Andrzeja Apostoła oraz 4 inne osoby wraz z otoczeniem domowym dziewczynki. W sumie to około 50 osób na pierwszy rzut. Czy będzie ich więcej, tego nie wiadomo. Dochodzenie epidemiologiczne ustali, czy i z kim jeszcze chora się zetknęła.

Następnego dnia, 30 września w szkole w Brzozowie zarządzony został dzień dyrektorski, czyli wolny od zajęć edukacyjnych.  W tym czasie przeprowadzona została dokładna dezynfekcja wszystkich pomieszczeń szkolnych oraz wejścia i placu przed szkołą. Pracę tę wykonali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie Starym.

Od 1 października uczniowie klas I i III oraz oddziały przedszkolne wróciły na normalne zajęcia szkolne. Natomiast pozostałe klasy przez kolejne dni będą realizowały nauczanie zdalne. Jeśli nie pojawi się kolejny przypadek zakażonej osoby uczniowie wrócą do stacjonarnej edukacji. Jednak osoby na kwarantannie będą kontynuować zdalną naukę. Również nauczyciele pracować będą z uczniami w szkole systemem zdalnym przez okres swojej kwarantanny.

BN

Fot. SP Brzozów Stary

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz